otlik.eu

Jan 14.12.2020

Czym różni się od bankowości elektronicznej?

Polecane: przyczyny konflików zbrojnych

Co to jest kryptowaluta?

"Co to jest Bitcoin?" - z tym pytaniem wciąż boryka się większość populacji naszej planety. Dlatego w tym artykule postaramy się wyjaśnić specyfikacje tego zasobu cyfrowego i pomysły, które ożywiły go.

Bitcoin to innowacyjna waluta epoki informacyjnej, zwana także złotem Internetu. Bitcoin (w skrócie BTC) to zdecentralizowana waluta, tj. mi. bez centralnej instytucji emitującej, niezależnej od banków, rządów i innych organizacji pośredniczących w jej wymianie. To waluta, która nie zna granic, dostępna wszędzie tam, gdzie dostępny jest Internet (lub sieć komórkowa). Bitcoin to waluta, którą możesz błyskawicznie wysłać do dowolnego miejsca na świecie z pominięciem banków i pośredników, a co za tym idzie:

  • drogie prowizje,
  • limity czasowe,
  • ograniczenia technologiczne.

Ponieważ część jego funkcji, jak np. Elektroniczna gotówka, jest wykonywana przez automaty, należy zapewnić, aby ich automatyzacja nie stanowiła naruszenia praw użytkownika, w tym prawa do prywatności. Wymaga to od użytkownika świadomości, że jego klucz prywatny jest przechowywany elektronicznie, a jeśli haker uzyska dostęp do jego klucza prywatnego, możliwe jest wycofanie przelewu tylko niewielkiej części przekazanej kwoty, bez ujawniania tożsamości wycofujący.

Czy Bitcoin podlega skutecznym regulacjom prawnym?

Bitcoin to innowacyjna waluta epoki informacyjnej, zwana także złotem Internetu. Jako innowator, aby odnieść sukces, musisz przestrzegać prawa i organów regulacyjnych. Niezależnie od tego, czy jesteś Amerykaninem, Niemcem, Francuzem czy Japończykiem, postrzegamy Internet w ten sam sposób: z zewnątrz postrzegamy go jako ogromną sieć, do której każdy może się przyłączyć. Wewnątrz jest to ściśle kontrolowany ekosystem zarządzany przez strażników, którzy działają w najlepszym interesie branży.

  • Czy Bitcoin ma wartość?
  • to pieniądze bitcoin

Pewien poziom użyteczności stał się warunkiem koniecznym do zostania właścicielem kryptowaluty. Im większa użyteczność, tym cenniejszy atut.

Jak wypada wartość Bitcoin w porównaniu z tradycyjnymi walutami?

Bitcoin jest powszechnie uznawany za przykład technologii, która pozwala osobom fizycznym i korporacjom na natychmiastowy i przejrzysty transfer bogactwa między osobami fizycznymi a korporacjami. Nie ma postępu technologicznego w ciągu ostatnich 50 lat, który nie byłby inspirowany przez Bitcoin.

Tło historyczne

Bitcoin powstał w garażu w centrum Londynu w kwietniu 2007 roku. Od tego czasu projekt przeszedł kilka transformacji technologicznych. Podstawę systemu stanowi system rozproszonych ksiąg, w których każdy blok przechowuje transakcje użytkowników i wesoło rejestruje postęp całej sieci. Każdy blok przechowuje transakcje użytkownika w specjalnym bloku, wesoło dodanym do łańcucha bloków. Po ustanowieniu łańcucha bloków można znaleźć adres ostatniego bloku, który został ręcznie dodany do łańcucha bloków.

Bitcoin powstał jako swego rodzaju hobby. Po kilku latach służby przerodziła się w karierę na pełny etat. W 2012 roku Adam Back dołączył do Bitcoin. pl i dokonał pierwszej transakcji w swoim życiu. Został nagrodzony 2 BTC i 1,5 latem służby. W 2017 roku projekt został przemianowany na "bitcoin z ludzką twarzą".

Kim jest Adam Back?

Portfel to rodzaj konta bankowego. Bitcoin ma klucz prywatny, który może odczytać tylko sam użytkownik. Adres, pod którym przechowywane są nasze bitcoiny, jest publicznie widoczny i dostępny dla wszystkich użytkowników sieci. Możliwe jest również śledzenie adresu, na który została dokonana transakcja, analizując informacje o transakcjach zebrane w blockchain.

Jak działa Bitcoin?

Każdy blok łańcucha bloków to historia transakcji przeprowadzonych przez inne węzły sieci. Możesz opisać proces działania sieci, od wyboru węzła sieciowego do jego konfiguracji, w procesie ręcznym. Sam łańcuch bloków jest utworzony w następujący sposób: blok "n" wskazuje na blok "n-1", włączając funkcję skrótu zawartości bloku "n-1". Blok zawiera funkcję skrótu bloku "n-2", więc wartość skrótu ostatniego bloku w łańcuchu zależy od wartości skrótu każdego poprzedniego bloku w łańcuchu. Możesz opisać sekwencję bloków, w których funkcja skrótu zależy od bloku, w którym się znajduje.

Jeśli w łańcuchu jest więcej bloków, bardziej logiczne jest przypisanie im wyższego priorytetu. Jeśli dwa węzły akceptują wskazany skrót bloku jako skrót konsensusu, zgadzają się działać razem.

Czym różni się od bankowości elektronicznej?

Internet powstał 4 lata temu. Wówczas bankowość była podzielona na banki i niebankowe. Możesz sobie wyobrazić trudności związane z zaprojektowaniem systemu, który umożliwia dokonywanie automatycznych płatności każdemu na świecie. Bardzo trudno było również wysłać bitcoiny do kogoś innego na świecie bez ich zgody.

Rewolucja internetowa pozwoliła nam stosunkowo szybko i skutecznie wysyłać bitcoiny do kogokolwiek na świecie

Polecane: https://ochnaturalnie.pl

Polecane: fajne gry przeglądarkowe

Tagi: cryptocurrency,